Forelesningsrekke over syv kvelder i Auli kirke nå i høst. Lær mer om frelseshistorien i det gamle testamentet.
Hva er den store fortellingen i det gamle testamentet?
I denne forelesnings-serien skal vi se på hvordan Gud forbereder oss på Messias sitt komme til jorden. Hele det gamle testamentet har dette som tema, og det kalles frelseshistorien. Det begynner med tiden etter syndefallet, og avsluttes med "Det skjedde i de dager." Vi skal berøre ulike epoker av denne historien og sette den inn i en overordnet sammenheng.
Foreleser
Forelesningene holdes av Svein Skulstad, sokneprest i Auli kirke.
Svein er både musiker, prest og teolog. Han er utdannet i musikk ved UiO og i teologi ved Fuller Theological Seminary i CA, USA, og ved MF i Oslo. Han ble ordinert til prest i Den norske kirke i juni 2020, og innsatt som sokneprest i Auli menighet i oktober 2024.
Tid og sted
1. oktober til 12. november i Auli kirke. K
irka er godt utstyrt for undervisning, med stor skjerm og god lyd. Kveldene inneholder to leksjoner, med pause med kaffe og noe å bite i underveis. Parkering rett utenfor.
Påmelding
Registrer gjerne deltakelsen din ved å sende oss en e-post
Deltakelse er gratis, og påmeldingen er åpen for alle. Velkommen!
Arrangør: Auli menighet